Jak na výběr kouče?

První krok, tedy rozhodnutí pustit se do spolupráce s koučem, už možná máte za sebou. Teď vás čeká neméně důležitý další krok – výběr toho „správného“ kouče. Kritérií, která byste měli zvážit, je hned několik. 

📌 K čemu kouče potřebujete? 
To znamená, co s ním budete řešit? Osobní růst, profesní růst, problémy ohledně vedení lidí apod. Většina koučů má nějakou specializaci – oblast, které se věnují více než jiným.

📌 Jaké má kouč vzdělání a trénink?
Profesionální kouč má za sebou konkrétní vzdělání (koučovací trénink) získané v akreditované škole či asociaci, jakou je například Mezinárodní federace koučů, která uděluje tituly ACC, PCC a MCC. Pokud kouč takovéto vzdělání a titul získal, víte, že prošel náročným tréninkem a odkoučoval už pěknou řádku hodin. 

📌 Kolik hodin praxe má?
Profesionální kouč si množství odkoučovaných hodin eviduje. Nebojte se na toto číslo zeptat, je rozdíl mezi tím, jestli kouč koučuje pět let a má za sebou 100 hodin, nebo jestli se koučinku věnuje roky 2 a odkoučoval již přes 1000 hodin.

📌 Jak si s ním budete rozumět?
Využijte bezplatných úvodních konzultací, které kouči nabízí. S koučem se seznámíte, zjistíte, jestli „to“ mezi vámi funguje a jestli s ním budete schopni otevřeně mluvit i o velmi osobních věcech. Ke kouči musíte mít důvěru a „sednout si“ s ním.